YABANCI DİL

“Anadilim kadar iyi İngilizce konuşabiliyorum.”

Özel Gökçe Okulları İlkokul İngilizce Bölümünün yegane amacı; yabancı dili öğretmek değil, edindirmektir. Yabancı dilin ne kadar küçük yaşta öğrenilirse o kadar kalıcı olduğu ve akıcı bir şekilde konuşulduğu, doğru öğrenme ortamları ve metotlarıyla daha da kolay öğrenildiğine inanmaktayız.

Aynı zamanda Özel Gökçe Okulları olarak öğrencilerimize verdiğimiz akademik eğitim ile ulusal ve uluslar arası sınavlara hazırlamaktadırlar. Kurallardan uzak, sınır koymadan günlük hayatta kendilerini ifade edebilecekleri ortamın sağlandığı Yabancı Dil programımız ile İngilizce eğitimimize devam etmekteyiz. Okul öncesi seviyesinde A grubunda başlamakta, ilkokuldan mezun olduğunda sona ermektedir. 
 

"2. Yabancı Dilim Almanca"

Ana dilim kadan iyi İngilizce konuşuyorum felsefesi ile kurumumuzda, öğrencilerimiz 2. yabancı dil öğrenmelerine olanak sağlanarak, globalleşen dünyada çağın en gerekli iletişim ve ticaret aracı haline gelen yabancı dil sorununu daha küçük yaşlarda edindirilmesi hedeflenmektedir. Haftada 1 saat verilen yabancı dil eğtimi ile, öğretilen dilin kültürünü, yaşam tarzını, yemek kültürünü, ünlü tarihi yerlerini ve sanatını öğrencilerine aktarılır.

Özel Gökçe Okulları olarak öğrencilerimizin

•    21 yy. beceriyle donatılmış
•    Akranlarının bir adım önünde
•    Yaşam boyu öğrenen
•    Çağın gerekliliklerini uygulayan

Bireyler olarak yetiştirilmesi öncelikli hedeflerimizi oluşturmaktadır.