Projelerimiz

"Benim var onunda olsun"

Okul öncesi ve ilkokul bölümüyle ayrı ayrı yürüttüğümüz projemizle amacımız değerler eğitimi kapsamında çocuklarda merhamet, yardımlaşma, sevgi duygularını pekiştirmek, öğretmek ve hayata uyarlamak. 

Bütün bir yıl ihtiyaç fazlası olan eşya, materyal, oyuncak, kitap gibi eşyalarını çocuklar okulumuza getirmekte, özenle paketledikten sonra ihtiyaç sahibi kardeşlerine öğretmenleri ile beraber ulaştırmaktadırlar. 

"Doğayı seviyorum, sorumluluk alıyroum"

Okul öncesi ve ilkokul bölümüyle ayrı ayrı yürütülen projemizin amacı çocuklarımızın yaşadığı dünyanın bir parçası olduklarını idrak etmeleri, sorumluluklarının farkında olmalarını, doğaya ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak.

Proje kapsamında çocuklarımız doğa gezileri yaparak doğayı ve canlıları tanımakta, onlar için yapabilecekleri projeler hazırlamaktadırlar.

İlk etapta okulumuz içersindeki tüm bitkilerimiz bahçemizdeki hayvanlarımız ve bitkilerimiz ile ilgili sorumluluklar almaktadırlar.

Öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları çeşitli çiçeklerden oluşan tohum bombalarını sevdiklerine hediye ederek çevre duyarlığı oluşturmaya katkıda bulunuyorlar. 

Kendi hazırladıkları atık kutularıyla atık pilleri toplayarak imha edilmesini sağlamaktalar.

Baharla beraber sevgi çiçeklerini aileleriyle birlikte bahçemize ekiyor, büyümeleri için gerekli bakımları yapıyorlar.

Sevmeyi ve zarar vermemeyi öğreniyorlar.